Kategoria A

Kategoria prawa jazdy kategorii A uprawnia do kierowania :
 Motocyklem (tj. pojazdem jednośladowym lub wielośladowym z wózkiem bocznym),
 Pojazdami określonymi dla kategorii prawa jazdy kat. AM, A1, A2,
 Motocyklem wraz z przyczepką
 Motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15kW
Wymagany Wiek:
 24 lata
 20 lat dla osób posiadających od co najmniej 2 lat kat. A2
 21 lat wiek wymagany do prowadzenia motocykla trójkołowego o mocy przekraczającej 15 kW
W czasie szkolenia zapewniamy:
 Kask motocyklowy w odpowiednim rozmiarze (możliwe stosowanie własnego kasku),
 Jednorazową kominiarka,
 Bezprzewodową komunikacja,
 Ochraniacze
 Motocykl taki jak na WORD Przemyśl (Kawasaki ER6N rok 2014)

Od kursanta wymagamy
 Oświadczenia (wzór tutaj)
 Wiązanego obuwia na płaskiej podeszwie,
 Spodnie z długimi nogawkami,
 Kurtki z długim rękawem zapinanej na suwak,
 Rękawic zakrywających całe dłonie
Po szkoleniu zapewniamy
 Zdany egzamin,
 Konsultacje przy wyborze pierwszego motocykla oraz ubioru,
 Może jakiś wypad…. ? 
Kurs obejmuje kat. A

Część Teoretyczną
26 godziny teoretycznych ( 1 godz. = 45 min) poświęconych wyłącznie prawu o ruchu drogowym oraz teoretycznej techniki prowadzenia motocykla (lepiej dowiedzieć się zawczasu czym są białe linie po deszczy niż przeszlifować swój niedługo zakupiony sprzęt 😉 Zajęcia teoretyczne prowadzone są wyłącznie przez motocyklistów, posiadają ciekawą szatę multimedialną wzbogaconą o przykłady
z naszego miasta.
Uwaga ! z zajęć teoretycznych zwolnione są osoby, które posiadają kategorię A1 lub A2
4 godziny zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ( 1 godz. = 45 min), zajęcia w tej części prowadzone są przez licencjonowanego ratownika medycznego, niosącego na co dzień pomoc w naszym mieście.
Zajęcia teoretyczne odbywają się w profesjonalnej sali wykładowej przy ulicy Jagiellońskiej w Przemyślu.
Zajęcia praktyczne obejmują 10 spotkań x 120 min tj. 20 godzin. Od 4 marca 2016 w przypadku kandydatów posiadających kategorie prawa jazdy A2 zajęcia ulegają zmniejszeniu do 5 spotkań x 120 min tj. 10 godzin.
Nie ma się czego obawiać szkolimy od podstaw nawet osoby, które motocykle widziały tylko przez szybę samochodu. Kurs rozpoczyna się od nabrania umiejętności na mniejszych motocyklach, w razie nabywania umiejętności kursant przesiada się na większy motocykl.
Dla kategorii A przygotowaliśmy dla kursantów motocykl identyczny do tego na którym prowadzone są egzaminy tj. KAWASAKI ER6N z 2014 roku o mocy 72 KM.
Zajęcia praktyczne prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych oraz w sobotę od rana. Zajęcia rozpoczynają się od placu manewrowego (Zdecydowana część oblanych egzaminów to właśnie plac manewrowy !). Przygotowaliśmy dla Państwa możliwie najlepszy dostępny plac manewrowy, który mieści się przy ulicy Dworskiego 106 w Przemyślu.
W miarę nabierania umiejętności ze szkoleniem wychodzimy na miasto, gdzie uczymy nie tylko poruszania się w ruchu drogowym oraz w gąszczu przepisów prawa. W czasie szkolenia uczymy przede wszystkim miejskiego survivalu i savoir vivre. W czasie szkoleń na mieście jako jedyni jeździmy obok kursanta na drugim motocyklu lub razem z nim. Tylko takie szkolenie zapewnia bezpieczeństwo ! Z doświadczenia wiemy, iż jedynie bliska obecność obok kursanta pozwoli na szybką reakcję w razie zagrożenia. Jedynie instruktor na drugim motocyklu nie zostanie na skrzyżowaniu, a w razie potrzeby opędzi kursanta od zbyt blisko jadących motocykli. O zalecie takiego szkolenia przekonali się kursanci, którzy mieli problem z ruszeniem pod górę wyjeżdżając choćby z WORD Przemyśl, kiedy instruktor może podjechać i złapać za klamkę sprzęgła w motocyklu kursanta i pokazać mu na żywo jak to się robi lub na własnym przykładzie pokazać jak „wchodzić” w zakręt 😉