Jak się zapisać?

Poniżej krótka informacja jak wygląda obecnie zapisanie się na kurs nauki jazdy na kategorię A.

Zanim się do Nas zgłosisz, potrzebujesz wyrobić Numer Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK). Aby go uzyskać należy najpierw uzyskać

1. orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania jednośladami. Takie orzeczenie może wydać jedynie lekarz uprawniony do ich wydawania, często wykonują takie badania lekarze medycyny pracy. Jeśli potrzebujesz pomocy ze znalezieniem lekarza, zapytaj. Koszt badania 200 zł niestety cena jest regulowana rozporządzeniem i tyle wynosi.
2. fotografia – należy wykonać wyraźne, aktualne zdjęcie o wymiarze 3,5 cm x 4,5 cm – twarz skierowana na wprost (poinformuj fotografa, że zdjęcie takie jak do paszportu lub dowodu osobistego)

Jak masz już zdjęcie i orzeczenie lekarskie to wybierasz się do Urzędu właściwego ze względu na miejsce zameldowania. Dla osób zameldowanych w Przemyślu PKK można wyrobić w Wydziale Komunikacji przy ul. Wodnej 11 (boczna Jagielońskiej). Osoby zameldowane poza Przemyślem PKK mogą wyrobić w Starostwie przy Placu Dominikańskim 3 w Przemyślu.

Do pobrania:

Wniosek o wydanie prawa jazdy PKK

Jak się zapisać?

W urzędzie musisz mieć ze sobą:

1. Wniosek o wydanie prawa jazdy (można go uzupełnić na miejscu) przesyłam też w załączniku,
2. orzeczenie lekarskie,
3. zdjęcie,
4. dowód osobisty lub paszport,
5. ksero posiadanego prawa jazdy,
6. dowód opłaty na miejscu w Urzędzie 100,50 zł (50 gr opłata ewidencyjna)

Gdyby były jakieś niejasności to proszę o telefon: 502 867 328

Na wydanie PKK Urząd ma 2 dni robocze, z tym numerem oraz nr PESEL zapraszamy do Przemyskiej Szkoły Motocyklowej „APEKS” ! 🙂